IX Szkolny Turniej Szachowy - za nami

W sobotę 8 lutego 2020 roku w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbył się IX Szkolny Turniej Szachowy o Puchar Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1. Zawody w tym zgromadziły 33 uczestników.

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim 7-rundowym tempem gry P 15. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał p.Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”. Partie rozgrywane na szachownicach były bardzo interesujące, ponieważ do szachownic obok doświadczonych zawodników usiadły również osoby, które pierwszy raz zagrały w turnieju szachowym. Po zakończeniu ostatniej rundy wyłoniono najlepsze dziewczęta i chłopców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wśród dziewcząt zwyciężyła - Oliwia Fydrych (4 pkt.) ze Szkoły Podstawowej nr 19, drugie miejsce zajęła - Kinga Trejderowska (3,5 pkt.) reprezentująca Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice, a trzecią lokatę na podium zdobyła Oliwia Solich (3 pkt.) ze Szkoły Podstawowej nr 19.

Klasyfikacje chłopców zdominowali uczniowie Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice. W kategorii starszej - obejmującej roczniki 2009 - 2005 triumfował - Szymon Sawicki (6 pkt.), drugie miejsce zdobył

Patryk Kiełtyka (6 pkt.), a trzeci był Grzegorz Wites (5 pkt.).

W kategorii młodszej – obejmującej roczniki 2012 - 2010 najwyższą lokatę zdobył Borys Kołodziej (5 pkt.), drugie miejsce zajął Piotr Tokarz (4,5 pkt.), a trzecie miejsce wywalczył Bartosz Gąska (4,5 pkt.).

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali z rąk naszych gości Pani Katarzyny Lazaj – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pana Adriana Blondzika – wiceprzewodniczącego Rady Rodziców przy SP nr 1 w Świętochłowicach oraz Pana Jerzego Plichty – kierownika Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice piękne pucharki i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy pozostali uczestnicy, znajdujący się na pozostałych miejscach poza podium obok pamiątkowych medali i dyplomów mogli wybrać sobie nagrodę pocieszenia.

Głównym fundatorem pucharów i medali była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr1. Pozostale nagrody ufundowali Sklep budowlany Bricomarché, Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach, Firma TAGMEDIA p.Tomasza Grudnioka oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach

Głównymi organizatorami tego wydarzenia były Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Świętochłowicach.